Yüz hatlarını makyajla ortaya çıkarmanın ipuçları

 

Makyaj bir kadın için olmazsa olmazlarındandır. Hele birde makyaj malzemesini doğru kullanıyorsanız güzelliğinize güzellik katarsınız. Makyajda en önemli dokunuşlarından biridir Allık, aydınlatıcılar ve en önemlisi Bronzlaştırıcı ürünler yüz hatlarını belirginleştiriyor.

İşte, yüz hatlarını makyajla ortaya çıkarmanın ipuçları…
Yüz kontürü: Yüzünüzde makyaj öncesi ve makyaj sonrası etkiyi görmek için makyaj çantanızın vazgeçilmez ürünü aydınlatınız olmalı. Onunla göz altındaki morlukları kamufle ettikten sonra bronzlaştırıcı ürününüzü elmacık kemiklerinizin altına, ve şakaklara uyguladığınızda hatlarınızın daha belirgin olduğunu görebilirsiniz. Son olarak uyguladığınız allık ise cildinize tazelik kazandırır.
1. Adım: Hafif ışıltılı aydınlatıcı ürününüzü kaşların hemen altına ve elmacık kemiklerinin dış kısmına minik bir dokunuşla sürün. Bu uygulama tıpkı bir otomobil farı gibi yüzünüzdeki tüm gölgeleri yok eder ve canlı bir görünüm kazandırır.
2. Adım: Göz aklarının daha parlak görünmesini istemez misiniz? Aydınlatıcı etkili kreminizden göz kapağının iç kısmına bir miktar uygulayın. Parmak ucunuzla ya da bir fırça yardımıyla iyice dağıtın.
3. Adım: Bir parça aydınlatıcıyı son olarak burun kanatlarının iki yanına uygulayın. Artan kısmı cilde yedirin. Bu tür ışık yansımaları cildin doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Burun ucuna kesinlikle uygulama yapmayın, aksi halde cildiniz fazla parlak bir görünüm alacaktır.
4. Adım: Bronzlaştırıcı pudranızı allık fırçası yardımıyla elmacık kemiklerinin hemen altına sürün ve yüzün dışından ortasına doğru yayın. Pudranın yüzün her tarafına yayılmasını engellemek için fırçadaki fazla pudrayı elinizin tersine vurarak dökün.
5. Adım: Bronzlaştırıcı pudra nereye uygulanırsa yüzün o bülgesini optik olarak geri plana iter. Bu yüzden çene kontürünü kamufle etmemek için yüzün alt bölgesine daha az uygulama yapın. Ürünü çene kemiğinden çeneye doğru paralel bir şekilde sürün.
6. Adım: Bronzlaştırıcı ürünler her zaman allığa ihtiyaç duyar. Bu yüzden allığı elmacık kemiğinin en üst noktasına uygulayın. Bu noktayı hafif gülümseyerek elde edebilirsiniz.
Çekici ifadenin etkili 3’lüsü: Gülkurusu ya da şeftali tonlarında bir allık ışıltılı bir cilt vaat ederken, parlak bir aydınlatıcı etkisi yüzdeki gölgeleri ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Böylelikle yüzün daha gergin ve kontürlerin de kalkık görünmesini sağlıyor. Bronzlaştırıcılar ise yüzde vurgulayıcı bir etki yaratıyor. kelebek

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir