Tırnakta Yarım Ay Modası Yarım ay oje nasıl sürülür

Tırnakta-Yarım-Ay-Modası, Yarım-ay-oje-nasıl-sürülür,Tırnakta Yarım Ay Modası, Yarım ay oje nasıl sürülür, Son zamanlarda kadınların tırnaklarında gördüğümüz ‘yarım ay oje’ modasını, Cosmopolitan’da yayınlanan ipuçları ile kendiniz de yapabilirsiniz.

Ünlü manikür uzmanı, Kimmie Kyees,hazırlık olarak tırnaklarınızı yuvarlak  törpüledikten sonra bir kat parlatıcı uygulayın. Ardından biri açık diğeri koyu olmak üzere iki metalik oje seçin.

*Açık ya da koyu renk ojeyle tırnaklarınızı iki kat boyayın. Fırçayı önce tırnağın ortasına dokundurun, daha sonra sağına ve soluna yayın. Fırçanın üzerindeki oje miktarı ne kadar az olursa tırnak çevresindeki etleri boyama ihtimaliniz o kadar azalır.

*Ardından ince uçlu bir fırçayı açık olan diğer rengine batırın (bunun için ince uçlu bir eyeliner fırçası da kullanabilirsiniz.) ve tırnağınızın dip kısmına bir ucundan başlayıp elinizi kaldırmadan diğer uçta bitirerek yarım ay çizin. Korkmayın eliniz alışacak.

*Yarattığınız her bir kavisin içini kulladığınız rengin kendi fırçasıyla doldurun (ince uçlu olanla değil). Daha derin etkiyi ikinci katta sağlayabilirsiniz. Soyulmasını önlemek ve parlaklığını artırmak için her bir parmağınıza tek kat parlatıcı uygulamayı unutmayın.

*Son olarak, tırnak etinize bulaşan ojeleri yine ince uçlu fırça yardımı ile temizleyin. Kulak çubuğu, mıknatıs görevi görerek henüz kurumamış ojenizi bozabilir. İnce uçlu fırçayı asetona batırıp tırnak etinizdeki oje geçene kadar o bölgeye sürtün.

İpucu: Dağılmaya karşı korunun

En üst katta uyguladığınız ojenin çebuk kuruyan bir ürün olduğundan emin olun. Bu tür ürünlerin içerikleri sürdüğünüz ojelerin kaynaşmasını sağlayacaktır. Özellikle de dört kat oje sürmüş olduğunuz yarım ay bölgesini.

Sponsor Bağlantılar

Tırnakta Yarım Ay Modası Yarım ay oje nasıl sürülür” için bir yorum

  • 17 Temmuz 2012 tarihinde, saat 06:22
    Permalink

    Ben yapıcam ama ince uçlu fırçam yok.İnce uçlu fırçası olmayanlar içinde bir şey yazar mısınız????????????????????? Ama çok güzel kuaförde yaptıdm

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir