Stor perde montajı ve temizliği

"Stor perde montajı ve temizliği"Stor perde montajı veya stor, zebra perde temizliğinde merak edilen her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

1- Stor perde montajı

Portray aparatının bir vida ile duvara, tavana veya pencere profiline sabitlenmesi ile stor perde üst rayının aparatta bulunan yuvalara oturtulmasında ibarettir.

2- Jaluzi perde montajı

Diğer mekanizmalı perdelerde olduğu gibi jaluzi montajına başlamadan önce ölçüler kontrol edilir. Sistem aparatlarının duvara yada tavana takılacağına karar verilir. Daha sonra ölçü alınarak deikler delinir.Jaluzi aparatı şarzlı matkap yardımı ile bu deliklere sabitlenir. Son olarak jaluzi aparatına tutturularak tamamlanmış olur.

3- Dikey perde montajı

Dikey perdeler sağ ve sol taraftan kumanda edildiğinden ray monta edilirken, kumanda yönü tercihi göz önünde bulundurulmalıdır. Montaj ayakları tavana monte edildikten sonra ray aparatlara bir kenarı oturtulup, diğer kenarı bastırarak yerleştirilir. Perde bantları kumaş ise üst kısmındaki plastik taşıyıcılara tek tek tutturulur. PCV ise, bant üzerinde açılan delik taşıyıcıya geçirilerek yuvasına oturtulur.
Stor perde nasıl temizlenir

1 – Stor Perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

2 – Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri veya yumuşak olan araba fırçası hazırlayın.

3 – Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplanır

4 – Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarılır

5 – Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu oklava gibi çevirerek perdenizi tamamen açın

6 – Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz. Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak kenar kısımları fazla hırpalarsanız ipliklenme olabilir fazla güç harcamadan temizlenir.

7 – Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru – yumuşak bir havlu ile kurulayınız,

8 – Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakılır.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir