Soğan Kürü İle Saçlarınızı Uzatın

Soğan Kürü İle Saçlarınızı Uzatın

Her kadıdnın uzun ve gür saçlar hayali. Ancak, gerek genetik faktörler gerekse bakım hatasından kaynaklanan çeşitli nedenlerle saçlarının uzamamasından yakınanlar için artık ”sırma gibi’ saçlara sahip olmak çok zor değil. Vereceğim soğan küründen önce Uzun ve sağlıklı saçlar iyi beslenmekten geçer bunu unutmayın. Uzun saçlara kavuşmak için günlük yiyeceklerinize havuç, yoğurt, lahana, ıspanak, brokoli, meyve, tam tahıllar ve diğer proteinden zengin Balık ve koyun eti gibi gıdalar bolca yeralmalı.

 

Ayrıca Saç kırıkları, yıpranmış saç uçları saçların geç uzamasında etkilidir. 2 ayda bir kez saçlarınızın kırıklarını aldırın. Uzmanlar sabah ve akşam günde 2 kez düzenli saçları taramanın, kan dolaşımını hızlandırarak, saçların büyümesine katkıda bulunduğunu bildiriyorlar.

 

Soğanın bilinen pek çok faydası var bunlardan biri de saçları uzatma özelliğidir.

 

İçeriğindeki sülfür sayesinde soğan, kolajen dokularının üretimini tetikler. Bu dokular saçların uzamasında önemli rol oynar.

 

2 veya 4 adet soğanı rendeleyin. Suyunu iyice süzebileceğiniz bir süzgeçten veya tülbentten geçirin. Bu suyu saç derinize masaj yaprak uygulayın. 1 saat kadar bekletin. Ardından saçlarınızı her zaman kullandığınız şampuan ile yıkayın ve iyice durulayın. Saçları uzatan soğan kürünü her hafta düzenli olarak kullanın…

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir