Serkan Altunorak biyografisi Serkan Altunorak resimleri

 

Serkan Altunorak 24.12.1976 Ankara doğumlu Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha sonra Boğazici Üniversitesi’nde  Güzel Sanatlar Bölümü’nü bitirdi. 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz’de Unisex Bekir, 2004 yılında Aşk Oyunu`nda Sarp, 2006 yılında İmkansız Aşk’da Cem, yine 2006 yılında Gomeda’da Tolga, 2007 yılında Kara Duvak’ta Merdan’ı canlandıran oyuncu 2008 yılında ise Sınıf dizisinde Umut karakterini ve DOT’ta Kürklü Merkür oyununda Idiot karakterini canlandırdı.Bu aralarda “Melekler Korusun” adlı dizide bir konservatuar öğretmenini canladırmaktadır.

Fatih Akın’ın Sezen Aksu’nun Yanmışım “Sönmüşüm Ben” şarkısına çektiği klipte rol aldı. “Yaseminname”, “Çocuklar Duymasın” ve “Karım ve Annem” dizilerinde de konuk oyuncu olarak rol almışlığı vardır.

2006 yılının Ekim ayında, Ebru Gündeş ile birlikte rol aldığı “İmkansız Aşk” dizisinin bir sahnesinde rol gereği rus ruleti oynaması gerekiyordu. Tabancayı kafasına dayayan Serkan Altunorak, tetiği çektiği anda kanlar içinde yere yığılmıştı. Kuru sıkı tabancanın dolu unutulması yüzünden ağır yaralandı ve uzun süre tedavi gördü. Dizi ise yayından kaldırıldı. Şu sıralar kanal d’de yayınlanacak olan şüphe adlı dizide rol alacak…

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir