Sedef hastalığı için vücut ve saç şampuanı ve nemlendirici krem

"sedef ve cilt kuruluğu için nemlendirici krem"Ocak 2013 tarihli Star tv’de yayınlanan Melek Baykal’ın sunduğu “Melek” programına konuk olan Kimya mühendisi güzellik ve cilt uzmanı Şems Arslan, programda sedef hastaları için Sedef ve cilt kuruluğu için nemlendirici krem” ve “Sedefi önleyen vücut ve saç şampuanı” tarifini verdi.

sedef ve cilt kuruluğu için nemlendirici krem

Malzemeler

Yarım çay bardağı pamuk yağı

1 yemek kaşığı ayurveda yağı

2 yemek kaşığı çamur

1 çay kaşığı kükürt
Hazırlanışı ve uygulama şekli: Pamuk yağı kaplıca çamuru çay kaşığı ucunda kükürtlü ilave edip karıştırın vücudunuzda nerde sedef varsa üzerine sürüp 5 dakika kadar bekletip pijamanızı giyin sabaha kadar bekletin.  Sabah Sedefi önleyen vücut ve saç şampuanı ile duş alın. 2 ay boyunca uygulayın egzama kaşıntı ve pullanma için de uygulayabilirsiniz.

"Sedefi önleyen vücut ve saç şampuanı"Sedefi önleyen vucut ve saç şampuanı

Malzemeler:

1 adet katranlı kükürtlü sabun

2 yemek kaşığı sedef otu

1 litre su

2 yemek kaşığı kırlangıç otu

2 yemek kaşığı sefa otu
Hazırlanışı ve uygulama şekli: Sedef otu, kırlangıç otu, sefa otunu 1 litre su ile kaynatıp demleyin. Daha sonra cam bir kabın içine katranlı kükürtlü sabunu rendeleyin cam kavanozun içine koyup kaynattığınız bitki çayını süzüp içine süzün 1 gün bekletin tahta kaşıkla karıştırıp günde 2 defa sabah ve akşam hazırladığınız bu kürle yıkanın.

Not: Daha iyi sonuç almak için 2 kürü beraber uygulayın.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir