Sarkık kollara çözüm yolları

Bayanların selülitten sonra vucutlarındaki yaşadıkları sıkıntıdan biride kol sarkmaları yaş ilerledikçe Kolların yağlanması, aşırı kilo kaybı, gevşemiş cilt ya da gereksiz yağdan kaynaklanabilir. Yüzünüzde olduğu gibi kol bölgesi de zamanla elastikiyetini yitirir böylece cilt sarkmaya başlar. Kollarda oluşan sarkmaların çözümü için uzmanlar kol kaslarını düzenli çalıştırmanızı öneriyor. İşte Sarkık kollara çözüm yolları

AĞIRLIK KALDIRMALI
Kollarınızı biçimlendirmek için ağırlık egzersizleri uygulamak gerekiyor. Eğer kollarınızı bir an evvel biçimlendirmek istiyorsanız, iki günde bir ağırlık çalışmak şart. Karas, “Kardiyo egzersizleri vücudu şekillendirmeye yetmez, biçimli kollar için şınav çekmek ve ağırlık kaldırmak gerekir” diyor.

DERİ YOK EDİLİYOR
Kollardaki yağları yok etmek ve üst kollardaki cildi sıkılaştırmak için kol gerdirme operasyonu (Brakioplasti) uygulanması tavsiye ediliyor. Fazla derinin alınması ve dikiş atma işlemi ile uygulanan operasyondan evvel doktor, liposuction ile fazla yağları alma ihtiyacı hissedebilir. Ardından dirsekten koltuk altlarına ensizyon yapılarak fazla deri yok ediliyor. Estetik cerrahlar, operasyondan sonra yara izinin görüleceğini, bir sene boyunca ise operasyon yapılan bölgeler pembemsi bir renk alacağını söylüyor. Operasyonun etkileri dört haftaya kadar hissedilebiliyor.

HIZLI ÇÖZÜM
Otobronzanlar kollarınızdaki kusurları birkaç dakika içinde gizleyecektir.

GEÇİCİ SONUÇ
Sıkılaştırıcı losyon ya da kremler kolların sıkılaşmasına yardımcı olur.

KESİN SONUÇ
Kollarınız hâlâ sarkmış görünüyorsa, kol gerdirme operasyonu yaptırmayı düşünmelisiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir