Saça tedavi yapan bakım Doğal balyaj Şems Aslan

"Saça tedavi yapan bakım"Şems Aslan" 2 Ocak 2013 tarihinde kanal D’de yayınlanan Zahide Yetiş ve Dr. Aytuğ Kolankaya’nın sunduğu “Doktorum” programına katılan kimya mühendisi ve güzellik uzmanı Şems Aslan, konuk oldu. Güzellik uzmanı Şems Aslan, programda yanmış yıpranmış saçlar için saça tedavi yapan bakım “Doğal balyaj” olarak adlandırdığı bakım maskesinin tarifini verdi.

Doğal balyaj saça tedavi yapan bakım maskesi

Malzemeler:

* 25 gr. jöle (gıda jölesi)

* 7 yemek kaşığı su

* 1 yemek kaşığı saç balzamı (saç kremi)

Hazırlanışı ve uygulanışı: 25 gr. jöle, (gıda jölesi olacak) 1 yemek kaşığı saç balzamı, (saç kremi) ve 7 yemek kaşığı suyla iyice karıştırıp saç boyası kıvamına getirin. Bu maskeyi birinin yardımı ile yapmalısınız. Saçı tutam tutam alıp dipten uca doğru saç fırçası ile uygulayın. Bone ile sarıp 35 dakika bekletin ve ya tutam tutam uyguladığınız saçı alüminyum folyo ile sarıp ısıtarak da uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayın. Bu maskeyi ayda ayda 1 kez uygulayın.

Not: Şiddetli dökülen saçlara, erkek tipli saç dökülmeleri varsa öncelikle doktora başvurun. Alternatif tıp olarak da tuz uygulayabilirsiniz. Islak saça, saç dibine tuz uygulayın hafif masaj yapın şampuan, sabun kullanmadan durulayın. Bu kürü ayda 1 uygulayın.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir