Saç beyazlarını kapatan ürünler zararlı mı?

Bir yandan güzelliğimize gençliğimize kavuşurken bir yandanda sağlığımızdan oluyoruz. Saç beyazlarını kapatan ürünler için Sağlık Bakanlığı’ndan uyarı geldi. ‘Saçtaki beyazlığı gideriyoruz’ diyen ürünlerin hepsi yalan!

BİR süre önce saçtaki beyazlıkları kapatmak için kullanılan ürünlerde “sağlığa zararlı kurşun bileşikleri bulunduğu” uyarısı yapan Sağlık Bakanlığı, son olarak da bu ürünlerle ilgili reklamlardaki asılsız iddialara itibar edilmemesini istedi. Bakanlığın İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, yaptığı duyuruda “saçtaki beyazlığı giderdiğini” öne süren bu ürünlerin reklamlarına vatandaşın kanmamasını istedi.

Duyuruda, bu reklamlardaki “tamamen bitkisel ve doğal” gibi ifadelere aldanılmaması gerektiği vurgulandı. Duyuruda, bu reklamlarda yer alan “Kullanımı neticesinde doğal renklendirici özelliği olan bitkisel sistemlerle saçın renk hücresine etki ederek saç beyazlığından kurtulmayı sağlar’’, “Düzenli kullanımda net çözüm 3 ay sonra”, “Beyaz saçlardan kurtulup eski saç renginizi yeniden kazanmanızı sağlayacak çözüm”, “Boya değildir, içerdiği özel formül sayesinde, saça rengini ve renk pigmentleri artırır” şeklindeki iddiaların“ asılsız” olduğu vurgulandı. Habertürk

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir