Prof. Dr. Murat Aksoy kimdir?

 

Prof. Dr. Murat Aksoy kimdir, Doktorum Dr. Murat Aksoy

Kanal D’de 4 sezondur ekrana gelen türkiye’nin sağlık programı “Doktorum” bu yıl 2013 – 2014 sezonunu Damar Cerrahı Prof. Dr. Murat Aksoy sunacak.

Prof. Dr. Murat Aksoy kimdir?

11.09.1970 İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Murat Aksoy, İlk ve orta öğrenimini sırası ile Şişli Terakki Lisesi Levent İlköğretim Okulu’nda ve Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1994’te mezun olarak tıp doktoru unvanı aldı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İÜ İstanbul Tıp Fakültesi’nde 1999’ta tamamladı.
İÜ. İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 2000 yılında başasistan olarak çalışmaya başladı. 2004-2005 arasında damar cerrahisi konusunda bilgi ve becerisini arttırmak amacı ile bir yıl boyunca Henri Mondor Hastanesi Damar ve Endokrin Cerrahisi Servisi’nde, Fransa’da çalıştı. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından düzenlenen sınavda başarılı olarak 2006’da doçent unvanı aldı. Avrupa Uzman Doktorlar Birliği Damar Cerrahisi Seksiyonu (UEMS-Vasc) tarafından düzenlenen Board Sınavı’nda başarılı oldu ve yeterlilik belgesi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi kadrosuna 2013 yılında geçti ve aynı yıl Genel Cerrahi Profesörü oldu.
Dr.Murat Aksoy yurtiçinde ve yurt dışında faaliyet gösteren damar cerrahisi derneklerinde görev yapmış ve halen görevlerine devam etmektedir. Halen, Liv Hospital’da Genel Cerrahi Bölüm Başkanı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Genel Cerrahi Profesörü olarak çalışmakta. İlgi alanları Damar ve Meme Cerrahisi. Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Murat Aksoy için beden sağlığı kadar ruh sağlığının ve aile huzurunun da önemi büyük… Doktorum’un yeni sunucusu aynı zamanda bir müzik tutkunu. Meslektaşlarıyla kurduğu grubu KORD VOKAL’in de solistliğini yapıyor.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir