Peygamberimizin doğduğu gün yaşanan mucizeler

Peygamberimizin doğduğu gün yaşanan mucizeler, Hz. Muhammed (s.a.s.) Ibrahim’in (a.s.)oglu Ismail (a.s.)’in soyundan gelmistir. Mekke’de bulunan Kureys Kabilesi’nin Hasimîler soyundandir. Dedesinin adi Abdulmuttalip babasinin adi Abdullah’dir. Annesi ise Vehb kizi Amine’dir.

Allah’in Elçisi temiz ve serefli bir soydan gelmistir. Bu gerçegi sevgili Peygamberimiz söyle açiklar: “Ben hep nikahlanarak evlenen kimselerin soyundan geldim. Soyumuzda hiç evlilik disi iliskiler olmamistir.”

Âlem1ere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (s.a.s.)’in dogumu Rebiülevvel ayinin 12. günü Pazartesi gecesi tanyeri agarirken olmustur.

Yeryüzünün en kutsal sehri olan Mekke’de günesin ilk isiklari dünyayi aydinlatmaya basladigi bir zamanda Risalet günesi dogmustur. Ve nuru ile bütün zamanlan ve mekanlari aydinlatmisti.

Sevgili Peygamberimiz’in dogdugu gece olaganüstü olaylar meydana gelmistir. Bu olaylardan bazilari söyledir

1. Iran hükümdari Kisrâ’nin sarayi sallanmis ve l4 sütunu yikilmistir.

2. Mecûsilerin (atese tapanlarin) tapindigi bin yildir yanmakta olan ates sönmüstür.

3. Kâbe’de bulunan putlar yüzüstü yere yikilmistir.

4. Sava Gölü kurumustur.

5. Semave Deresi tasmistir.

6. O gece Kâbe’nin yakininda bulunan dedesi Abdulmuttalib’in kulagina gelen bir ses; “Su anda oglun Abdullah’dan bir çocuk dünyaya geldi. Onun varligi âlemlere rahmettir. Çocugun adini Muhammed koy” denilmistir.

7. Hz. Muhammed (s.a.s.) göbegi kesilmis ve sünnet olmus bir sekilde dünyaya gelmistir.

8. O gecenin sabahinda Medine’de bir Yahudi halka seslenerek: “Bu gece Ahmed’in yildizi dogmustur” demistir.(Yahudilerilimleriile O’nun dogacagi günü bile biliyorlardi.Ama Yahudi neslinden degil de Arap kavminden dogdugu içinaralarinda “bu vallahi O’durson peygamberdir.Ama vallahi iman etmeyecegim ona” diye konustular.)

Sponsor Bağlantılar

Peygamberimizin doğduğu gün yaşanan mucizeler” için bir yorum

  • 14 Ocak 2016 tarihinde, saat 15:56
    Permalink

    Mükemmel sağolun

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir