Nursel’in Evi Tülin İriş Renkli Şal Yapımı

Nursel’in Evi Tülin İriş Renkli Şal YapımıNursel’in Evi Tülin İriş Renkli Şal Yapımı

Nursel’in Evi Tülin İriş Renkli Şal Yapımı
Nurselin Evi Renkli Şal Yapımı

Örgü Uzmanı Tülin İriş ile Renkli Şal Yapımı
Renkli Şal Yapımı Tülin İriş

20 Nisan 2017 Nurselin Evi programına konuk olan, her programda farklı bir model ile izleyicilerin karşısına çıkan Örgü Uzmanı Tülin İriş’ten çok şık Renkli Şal Yapımı.

Renkli Şal Yapımı
Yapımı İçin; 2 Yumak Siyah, 2 Yumak Açık Krem Renk Pullu-Simli Abiye İplik Gerekmektedir. 4 Numaralı Şişle 120 İlmek Başlanır. Haraşo Örgü Olarak Örülür. Açık Krem İplikle 150 Diş Haraşo Örülür Sonra Siyah İplik Bağlanır Ve Aynı Şekilde Örülür. Motif Yapımı İçin 2 Numara Tığ İle 15 Zincir Çekilir. 1. Zincire Batarak Sık İğne Yapılır Ve Halka Oluşturulur. Halkanın İçine 30 Tane Yalancı Sık İğne Yapılır. 2. Sıra Yalancı Sık İğnelere 2 Kere Tek, 1 Kere Çift Batarak Örülür. 3. Sıra Yalancı Sık İğnelere Tek Batarak Örülür. 4. Sıra Motifin Yaprakları Yapılır. Yaprakları Yapabilmek İçin 7 Tane Zincir Çekilir. Zincirin Üstüne 1 Tane Tekli Trabzan, 4 Tane 2’li Trabzan Yapılır. 2. Yaprak İçin De 7 Tane Zincir Çekilir. Zincirin Üstüne 1 Tane Tekli Trabzan, 4 Tane 2’li Trabzan Yapılır. 3. Yaprak İçin De 7 Tane Zincir Çekilir Zincirin Üstüne 1 Tane Tekli Trabzan, 4 Tane 2’li Trabzan Yapılır. 3. Yaprak Bitince 2. Ve 3. Yaprakların Ortasına Batarak Sık İğne Yapılır Ve Kitlenir. 4. Yaprak İçin De 7 Tane Zincir Çekilir Zincirin Üstüne 1 Tane Tekli Trabzan, 4 Tane 2’li Trabzan Yapılır. 4. Yaprak Bitince 1. Ve 2. Yaprakların Ortasına Batarak Sık İğne Yapılır Ve Kitlenir. 5. Yaprak İçin De 7 Tane Zincir Çekilir Zincirin Üstüne 1 Tane Tekli Trabzan, 4 Tane 2’li Trabzan Yapılır. 5. Yaprak Bitince 1. Yaprağın Dibine Batarak Sık İğne Yapılır Ve Kitlenir. 7 Tane Yalancı Sık İğne Yapılır. Motifin Etrafına 6 Tane Yaprak Modeli Uygulanır. 5. Sıra İçin 6 Tane Zincir Çekilir Aynı Yere Batarak Pıtırcık Yapılır. Her Yaprağın Arasına 2 Pıtırcık Tepesine 1 Tane Pıtırcık Yapılır. Yaprakların Etrafı Pıtırcık Yapılarak Dönülür. Pıtırcıklar Yapılırken Tamamlanan Diğer Motife Eklenir. Motifleri Birbirine Ekleyebilmek İçin Yaprakların Arasına Yapılan Pıtırcıklara Eklenir. Eklemeyi Yapabilmek İçin 3 Zincir Çekilir Diğer Motifin Pıtırcığına Tığ İle Batılır. 3 Zincir Çekilir Ve Aynı Yere Batarak Pıtırcık Yapılır.

20 Nisan 2017 nurselin evi Renkli Şal Yapımı, nurselin evi Tülin İriş Renkli Şal Yapımı, tülin iriş Renkli Şal Yapımı anlatımlı,örgü Renkli Şal Yapımı anlatımlı,

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir