Nursel’in Evi Tülin İriş Puset Battaniye Yapımı

Nursel’in Evi Tülin İriş Puset Battaniye YapımıNursel’in Evi Tülin İriş Puset Battaniye Yapımı

Nurselin Evi Puset Battaniye Yapımı

Örgü Uzmanı Tülin İriş ile Puset Battaniye Yapımı Modeli
Puset Battaniye Yapımı Tülin İriş

13 Nisan 2017 Nurselin Evi programına konuk olan, her programda farklı bir model ile izleyicilerin karşısına çıkan Örgü Uzmanı Tülin İriş’ten çok şık Puset Battaniye Yapımı.

Puset Battaniye Yapımı

Yapımı İçin;  3 tane orta kalınlıkta ponponlu iplik ve 7 numara şiş gerekmektedir. 69 ilmek başlanır ilmekler 1 ters, 1 düz lastik olarak örülür. 20 cm örülür. kuyruk formunu verebilmek için 1 sıra ilmekler 3’er 3’er beraber alınak örülür. ön ve arka sıralarda her iki yandan 1’er ilmek arttırılır. 15 sıra (15 cm) arttırma işlemi yapılır. 20 cm arttırma yapmadan örülür. ön ve arka sıralarda her iki yandan 1’er ilmek eksiltilir. 15 ilmek kalana kadar her iki yandan ön ve arka sıralarda 1’er ilmek eksiltilir. yüzgeçler için 48 ilmek başlanır. 20 cm 1 ters, 1 düz lastik olarak örülür. son sıra ilmekler 3’er 3’er beraber alınarak örülür. örülen yüzgeçler battaniyenin yanlarına dikilir. diş kısmı için 3 ilmek başlanır. haraşo olarak örülür. örgünün bir tarafından ilmek arttırma işlemi yapılmaz diğer tarafından ilmek arttırılır. 7 ilmek olana kadar tek taraftan 1 ilmek arttırılır. bu sefer arttırma yapılan taraftan 3 ilmek kalana kadar 1’er ilmek eksiltilir. bu şekilde tek taraftan arttırma ve eksiltme yaparak devam edilir. balığın ağız çevresi kadar örülür ve dikilir.

13 Nisan 2017 nurselin evi Puset Battaniye Yapımı, nurselin evi Tülin İriş Puset Battaniye Yapımı, tülin iriş Puset Battaniye Yapımı anlatımlı,Puset Battaniye Yapımı anlatımlı,

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir