Nurselin Evi Tığ İşi Bluz Yapımı Tülin İriş

Nurselin Evi Tığ İşi Bluz Yapımı Tülin İrişNurselin Evi Tığ İşi Bluz Yapımı Tülin İriş

Nurselin Evi Tığ İşi Bluz Yapımı
Örgü Uzmanı Tülin İriş ile Tığ İşi Bluz Yapımı

Tığ İşi Bluz Yapımı Tülin İriş
21 Mart 2017 Nurselin Evi programına konuk olan, her programda farklı bir model ile izleyicilerin karşısına çıkan Örgü Uzmanı Tülin İriş’ten çok şık Tığ İşi Bluz yapımı.

Tığ İşi Bluz Yapımı

Yapımı İçin; 5 Yumak 4 Mevsim Kullanılabilen, Şiş Ve Tığla Örülmeye Uygun Parlak Bir İplik Ve 3 Numara Tığ Gerekmektedir.
Örnek Yapımı;
40-45 Cm Zincir Çekilir. Çekilen Zincirin Üstüne 4 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. 3 Zincir Çekilir, 4 Tane 3’lü Trabzan Yan Çevrilir. 3. Ve 4. Trabzanın Arasına Batarak 4. Trabzanın Üstüne 4 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. Zemin Zincirinden 3 Zincir Atlanır Ve Sık İğne İle Zemine Kitlenir. 7 Tane Zincir Çekilir. Zemin Zincirinden 7 Zincir Atlanır Ve Zemine 4 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. İlk Baştan Beri Yapılan İşlemler Zemin Zincirine 13 Tane Örnek Olucak Şekilde Yerleştirilir. 2. Sırada 7 Tane Zincir Çekilir. Örneğin Ortasına Batarak 4 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. 3 Zincir Çekilir, 4 Tane 3’lü Trabzan Yan Çevrilir. 3. Ve 4. Trabzanın Arasına Batarak 4. Trabzanın Üstüne 4 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. Bir Alt Sıradaki 7 Zincire Batarak Sık İğne İle Kitlenir. Bluzun Ön Ve Arka Parçaları İçin 13’er Örnek Kurulur. Kol Evi İçin Her İki Taraftan 2’şer Örnek Bırakılır. Kol Evi Uzunluğu 20-22 Cm. Yaka Evi İçin; Ortada 3 Örnek Bırakılır. Omuzlar İçin 3’er Tane Örnek Bırakılır. Kol İçin Kol Evi Çevresinden Başlanır Aşağıya Doğru Örülür. Kol İçin 10 Örnek Kurularak Örülür.

21 Mart nurselin evi Tığ İşi Bluz yapımı, nurselin evi Tülin İriş Tığ İşi Bluz Yapımı, Tığ İşi Bluz Yapımı, tülin iriş Tığ İşi Bluz anlatımlı,

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir