Nurselin Evi Kilim Yapımı Tülin İriş

Nurselin Evi Kilim Yapımı Tülin İriş

Örgü Uzmanı Tülin İriş ile Kilim Yapımı
Kilim Yapımı Tülin İriş

7 Şubat 2017 Nurselin Evi programına konuk olan Örgü Uzmanı Tülin İriş’ten Batik renklerin bir biriyle dans ettiği kilim modeli yapımı.

Kilim Yapımı
Kare Desen Yapımı;
1. Batik İplikle 100 Cm Zincir Çekilir
Çekilen Zincirin Üstüne Aynı Renkle 11 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. 2. Batik İplik 11 Tane 3’lü Trabzanın Dibine Bağlanır
Renk Değişimleri İçin İplikler Aradan Yürütülür. 2.Batik İplik Aradan Yürütülerek 11 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. 2. Batik İplik Aşağıya Alınır Ve 1. Batik İplikle 11 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. Bütün Sıra Bu Şekilde Örülür
Yapılan Ürün Kilim Olduğu İçin Sıkı Örülmeli. 5 Sıra Aynı Şekilde Örülür
İplik Renk Değişim Yerlerinin Bol Olmaması İçin O Kısımların Biraz Sıkılması Gerekir. 6.Sırada 1. Batik İpliğin Üstüne 2. Batik İplikle, 2. Batik İpliğin Üstüne 1. Batik İplikle 11 Tane 3’lü Trabzan Yapılır.
Kaydırmalı Desen Yapımı;
Desen Yaptığımız Batik İpliği Her İki Tarafta 4’er Tane 3’lü Trabzan Kaydırılır. 3 Kere 4’er Tane 3’lü Trabzan Kaydırılır. Sonra Tekrar Her İki Taraftan 4’er Tane 3’lü Trabzan İçe Doğru Kaydırılır. İstenilen Desen Kareli Bir Kağıta Çizilip Aynı Teknikle Uygulanabilir.

7 Şubat nurselin evi Kilim yapımı, nurselin evi Tülin İriş Kilim Yapımı, örgü Kilim Yapımı, Nurselin Evi Kilim Yapımı,Tülin İriş örgü Kilim Yapımı,tülin iriş örgü modelleri

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir