Nurselin Evi Büyük Kare Motifle Panço Yapımı Tülin İriş

Nurselin Evi Büyük Kare Motifle Panço Yapımı Tülin İrişNurselin Evi Büyük Kare Motifle Panço Yapımı Tülin İriş

Örgü Uzmanı Tülin İriş ile Büyük Kare Motifle Panço Yapımı
Büyük Kare Motifle Panço Yapımı Tülin İriş

2 Mart 2017 Nurselin Evi programına konuk olan her programda farklı bir model ile izleyicilerin karşısına çıkan Örgü Uzmanı Tülin İriş’ten çok şık Büyük Kare Motifle Panço yapımı.

Büyük Kare Motifle Panço Yapımı

Yapımı İçin; 3 Yumak Düz Renk Angora İplik, 3 Yumak Batik Angora İplik Ve 3 Numara Tığ Gerekmektedir. 6 Tane Zincir Çekilir. Çekilen Zincirin İki Ucu Birlşetirilerek Halka Yapılır. Halkanın İçine 12 Tane 3’lü Trabzan Yapılır. 2. Sıra 4 Tane 3’lü Trabzan,4 Tane Zincir Çekilir, Çekilen Zincir Son Yapılan 3’lü Trabzanla Aynı Yere Batarak 3’lü Trabzan Yapılır.
Sıra Bu Şekilde Tamamlanır. 3. Sırada Düz Renk Angora İplik Bağlanır. Motif Yapılırken 1 Sıra Batik Angora İplikle, 1 Sıra Düz Renk Angora İplikle Örülür. 2 Zincir Çekilir, Bir Alt Sıradaki 4 Zincirin Üstüne 3 Tane Tekli Trabzan Yapılır. Bir Alt Sıradaki 4 Tane 3’lü Trabzanın Üstüne 2 Tane 2’li, 2 Tane De 3’lü Trabzan Yapılır. 4 Zincir Çekilir 1 Alt Sıradaki 4 Zincirin Ortasına Batarak 3’lü Trabzan Yapılır
Bu Şekilde Sıra Tamamlanır. 4. Sırada Batik Angora İpliğe Geçilir. 2 Zincir Çekilir, Bir Alt Sıradaki 4 Zincirin Üstüne 3 Tane Tekli Trabzan,3 Tane 2’li, 3 Tane De 3’lü Trabzan Yapılır. 4 Zincir Çekilir 1 Alt Sıradaki 4 Zincirin Ortasına Batarak 3’lü Trabzan Yapılır
Her Sırada Tekli, 2’li Ve 3’lü Trabzanlar 1’er Tane Arttırılarak İlerlenir.
Bu Şekilde Motifin Büyümesi Sağlanır
1 Alt Sıradaki 4 Zincirin Üstüne Yapılan 3 Tane Tekli Trabzan Hep Aynı Şekilde Yapılıyor Sayı Arttıkça Yandaki Örgü Kısma Geçiliyor. Her Sırada Sonda Yapılan 3’lü Trabzan Aynı Yere Batarak Yapılıyor. Motifdeki Tekli, 2’li Ve 3’lü Trabzanlarınher Birinin Sayısı 20 Olana Kadar Örülmeye Devam Edilir. Motif Büyükçe Aralarda Kasma Olursa Aralarda Çekilen 4 Zincirin Sayısı Arttırılabilir. Motif Büyüklüğü Orta Kısımdan Son Sıraya Kadar 30 Cm Olmalı Bir Kenar Uzunluğu 50 Cm Olmalı.
3 Tane Motif Dikilerek Birleştirilirse Şal Olur.

Pançonun Birlşetirilmesi; Motiflerdeki Delikli Kısımlar Denk Gelecek Şekilde Dikilerek Birleştirilir. Yaka Kısmı Her Parçada 15 Cm Bırakılarak Eklenir.

Saçak Yapımı; 9 Tane 30’ar Cm’lik Batik Ve Düz Renkte İplik Kesilir. Kesilen İplikler İkiye Katlanır Ve Tığ Yardımıyla Pançonun Uç Kısımlarına Geçirilir.
Ve Saç Örgüsü Olarak Örülür.

2 Mart nurselin evi Büyük Kare Motifle Panço yapımı, nurselin evi Tülin İriş Büyük Kare Motifle Panço Yapımı, Büyük Kare Motifle Panço Yapımı, tülin iriş Büyük Kare Motifle Panço anlatımlı,

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir