Mikrodalgada Kestane nasıl pişirilir?

"kestane"Kış deyince çocukluğumdan kalma ilk aklıma gelen kömür sobası olur.
Birde üzerinde pişirdiğimiz mis gibi kokan kestaneler. Tabi üzerinde demlenen çayı ve kızarmış ekmeği es geçmemem lazım ama maalesef gelişen teknoloji ile ısınma sistemi değişti yerini kombi, klima ve elektirikli sobalar aldı. Doğal olarak gelişen teknoloji ile birlikte bir çok evde sobalar kalktı. Eminim bir çoğunuz benim gibi soba üzerinde pişen kestaneleri özlemişsinizdir. Bende mikrodalga da yapmayı denedim her ne kadar sobanın verdiği o lezzeti vermese de güzel oldu.
Gelelim Mikrodalgada kestanelerin nasıl piştiğine ilk öncelikle kestanelerin üzerine çizik atıp ılık suyun içine attım 45 dakika kadar beklettim. Daha sonra mikro dalganın tabağına yerleştirdim ve en yüksek dereceyi ayarladım minimum 5 dakika maksimum 7-8 dakika kestanelerin büyüklüğüne göre pişme süresi değişiyor. Mikrodalgadan çıkan kestaneleriniz hazır. Yok, birazda sobada ki gibi kabukları yansın diyorsanız pişen kestanelerinizi birazda tavada pişirin azda olsa sobanın tadını veriyor. Afiyet olsun.

Sponsor Bağlantılar

Mikrodalgada Kestane nasıl pişirilir?” için 2 yorum

 • 31 Ocak 2013 tarihinde, saat 20:50
  Permalink

  Siz bu tarifi vermişsiniz ama ben denedim ve kestaneler mikrodalganın içinde patladı.Siz herhangi bir patlama yaşamadınızmı?

  Yanıtla
  • 01 Şubat 2013 tarihinde, saat 10:00
   Permalink

   Bahar hanım bende her hangi bir patlama olmadı. Kestaneye çizik atmadınız mı acaba? eğer çizik yani kesmediyseniz ondan yapmış olabilir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir