Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

 

Delibal filminde Füsun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu, kimdir?

 

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

 

Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızıdır. İlk okula başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor. Türkçe, İngilizce ve Almanca biliyor. Es-Es Dizisi’nde İrem karakterini canlandırdı. Atv’de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini canlandırdı.
Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci oldu. Türkiye’ nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton takmıştı. Tuğutlu, 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’ yi Güney Afrika’ nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti ve 2005 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006′ da Çin’ de yapılan Miss Tourism Queen International’ da ‘ Princess ‘ ödülüne layık görüldü. Ayrıca Tuğutlu, Fashion TV Moda Oskarları 2007’ de “Gelecek vaad eden model” seçilmişti.

 

Leyla Lydia Tuğutlu rol aldığı diziler;

 

(2009) Es Es – İrem

(2010) Kirli Beyaz – Melis

(2014) Karadayı – Songül Kara

 

Leyla Lydia Tuğutlu rol aldığı sinema filmler;

(2013) Günce – Aslı

(2014) İçimdeki Ses – Ayşıl

(2015) Delibal – Füsun

 

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir,Leyla Lydia Tuğutlu, delibal füsun kimdir, Leyla Lydia Tuğutlu rol aldığı diziler, Leyla Lydia Tuğutlu hakkında

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir