KURU SAÇ VE KEPEK İÇİN SAÇ BAKIM MASKESİ

Kış mevsiminin etkilerini göstermeye başladığı bu dönemde çatlak eller ve ayaklar gibi saçların da bakıma ihtiyacı vardır.

Saç maskeleri de kuru saçlar için geçici çözüm sağlayabilir.Badem, avokado ve zeytinyağı bal ile karıştırılarak saça uygulandığında nemin korunmasında yararlı olabilir. Ayrıca yumurta sarılarını karıştırmak kepeğe ve saçlara iyi gelir. Hatta bazıları saçlarını canlandırmak için mayonez kullanmayı tercih eder.
Kepek kimi zaman deride oluşan bir mantar nedeniyle sarı renkli olabilir. Bu döküntüler ayın sadece bir haftası devam edebileceği gibi 21 gün boyunca da görülebilir. Kepek oluşumunu engelleyen şampuanlar ve losyonlar bulunsa da, doğal tedavi yolları da oldukça etkilidir.

İşte Kuru saçlardan kurtulup kepek oluşumunu engellemek için çok kolay saç bakım maskesi tarifi:

2 yemek kaşığı mısır unu
1/2 fincan üzüm çekirdeği yağı
1 yemek kaşığı elma sirkesini hazırlayın..
Bu üç maddeyi karıştırarak ılık su ile saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayın.
Parmak uçlarınızı kullanarak masaj yapın ve iyice yayılmasını sağlayın. Başınıza bir başlık geçirerek 30 dakika bekletin. Ardından her zaman kullandığınız şampuanınızla yıkayın ve normal saç bakımınızı yapın.

Saçlarınıza sağlıklı bir görünüm kazandırmak için evde hazırlayacağınız karışımlardan önce ise dengeli beslenmeye önem vermelisiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir