İltihaplı eklem romatizması için bitki çayı

Vücudumuzun hareketini sağlayan kas ve iskelet sistemimizde, ağrıya, hareket sınırlamasına ve şişliklere yol açan, çeşitli bölgelerde birçok rahatsızlıklara neden olan hastalık romatizma olarak adlandırılıyor. Bunlardan biride İltihaplı eklem romatizması bugüne dek sayısız bitkilerden ve aromatik yağlardan faydalanan Aktarlar derneği başkanı Ayhan Ercan’ın vermiş olduğu İltihaplı eklem romatizması için bitki çayı, ağrınızı hafifletmeye ve yaşam kalitenizi yükseltmeye yöneliktir.

Malzemeler

* Zencefil (kök) 3 yemek kaşığı

* Ceviz kabuğu 1 yemek kaşığı

* Çuha çiçeği 2 yemek kaşığı

* Çin geveni 2 yemek kaşığı

Bitkilerin hepsini mümkün olduğunca ufalayıp günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere 1 fincan kaynayan suya tepeleme 1 tatlı kaşığı ilave edip 10 – 12 dakika demlendikten sonra tüketin.

Bitki çayını tatlandırmak isterseniz rafine şeker yerine bal, pekmez ya da doğal kurutulmuş meyve kullanın. Ayrıca İltihaplı eklem romatizması hastalarının kesinlikle her gün düzenli olarak sıvı propolis (arıların bitkilerden ürettiği madde) tüketmeleri olumlu netece veriyor. İltihaplı eklem romatizma durumlarında eklemlerde meydana gelen şişlik oluşan bölgelerdeki ağrıları dindirmek adına ısıtılmış elma sirkesi kompresi uygulanabilir.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir