Hayat devam ediyor kerem-Sezgi Mengi Kimdir?

 

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı “Hayat Devam Ediyor” dizisinde Kerem karakterini canlandıran Sezgi Mengi kimdir? Biyografisi Sezgi Mengi, 18 Haziran 1985, İstanbul doğumlu Türk sinema ve tiyatro oyuncusu.
Nişantaşı Işık Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar Lisesinden sonra Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’ne devam etti.
Mengi’nin ilk tiyatro deneyimi Işık Lisesi Tiyatro koluna girmesiyle başladı. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Lisesine Geçti ve mezun olduktan sonra Şahika Tekand’ın Studio Oyuncuları tiyatrosunda oyunculuk egitimini tamamladı."Sezgi Mengi" Mesude Eraslan’ın keşfi ile ilk televizyon denemesi olan Şarkılar Seni Söyler’de Deniz Akkaya ve Kerem Alışık ile oynadı. Daha sonra İki Genç Kız filminde Erim Karakterini canlandırdı. Çinliller Geliyor filminde Bedri karakterini oynadı. Avrupa Yakası dizisinde Fatoş’un oğlu Alican karakteri için konuk oyuncu olarak rol aldı. Sınıf dizisinde Kaya karakterini canlandırdı. Bir bölüm Gece Gündüz dizisinde Cem Urgancı rolünü oynamıştır ve Canım Ailem dizisinde Yiğit karakterini canlandırmıştır.

Sponsor Bağlantılar

Hayat devam ediyor kerem-Sezgi Mengi Kimdir?” için 2 yorum

 • 21 Kasım 2011 tarihinde, saat 13:43
  Permalink

  ÇÇÇOK YAKIŞIKLISIN 😀

  Yanıtla
 • 22 Aralık 2011 tarihinde, saat 13:37
  Permalink

  SEZGİ ABİ SİZ FLMLERE ÇOK YALIŞIOSNZ

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir