Gözaltı torbalarının nedenleri

Gözaltı torbalarının nedenleri?, Kadınların güzelliğine gölge düşüren en büyük kabuslardan biride gözaltında torbalanma ve gözaltı morlukları.New York Üniversitesi Tıp Merkezi’nden klinik dermatoloji profesörü Rhoda S. Narins gözlerimizin altında neden torbacıklar meydana geldiğini açıkladı.

Yaşlandıkça göz boşluğundaki yağlar gün yüzüne çıkar ve yumuşak bir bölge oluşumuna neden olur. Bu yağ dokusu su ile dolabilir. Böylece aşırı tuzlu yemek, düz yatakta uyumak ve yetersiz uyku gibi nedenlerle çekilen suyun ardından torbalar meydana gelir.

Gözaltındaki mor halkaların değişik nedenleri vardır: Göz çevresindeki deri vücudun diğer bölgelerinden çok daha yumuşak ve incedir.

Buradaki cilt kişi yaşlandıkça gevşer ve mor kaslar ile kan damarlarının üzerine yerleşir. Bu nedenle halkalar koyu renkli görülür.

Gözaltındaki bu bölge dolgu maddeleri ile doldurulabilir. Bu işlem sonrasında doku ve cilt arasındaki madde nedeniyle koyu bölgelerin üstesinden gelinmiş olur.

Gözaltı morlukları ve halkalarından basit önlemlerle de kurtulabilirsiniz. Yiyeceklerde tuzu azaltmak, yeterli uyku ve soğuk baskı uygulamak bu bölgelerde torba oluşumuna çare olabilir.

Kalıtsal  renklenme için ise karbondioksit laser tedavisi ve beyazlatıcı kremler kullanılabilir.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir