Gökçe Özyol ile röportaj

Gökçe Özyol ile röportaj, Gökçe Özyol hakkında, Gökçe Özyol kimdir, 32 yaşındayken verdiği anlık kararla animasyon işini bırakıp oyunculuğa başlayan Gökçe Özyol, ‘Yahşi Cazibe’nin ‘Pepe Barış’ı olarak kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Normal hayatta spor ve salkım saçak giyinmekten hoşlanan Özyol “Öyle iyi aile çocuğu gibi giyinmeyi sevmem. Yani ailem iyidir ama ben biraz yırtığım” diyor

* Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı?
Eskişehir Güzel Sanatlar Fakültesi’nde animasyon okudum ve aslında ilk zehirlenmeler orada başladı. Okulun ilk senesinde profesyonel kameraları verirlerdi elimize ve biz ne gerekiyorsa yapardık. Montajını, çekimini her şeyini kendi kendimize yapardık. Bu arada oyunculuklar da bize aitti tabii. Çok hoşuma giderdi ama hep hobi olarak kalmıştı benim için.

* İlk kırılma anı ne zaman oldu?
Profesyonel hayata başladığımda etrafımda hep yazarlar, çizerler, oyuncular vardı. Oyunculuğa ilk başladığım ‘İki Aile’ dizisinin yazarları da çok yakın arkadaşlarımdı. “Diziye yeni bir karakter sokacağız. Oynar mısın?” diye sordular. Zaten deli gibi merak ediyordum ve hemen kabul ettim. Dört bölüm olarak girdim ama 90 bölüm oynadım. O vakitten sonra bir karar vermem gerektiğini düşündüm. O zaman  32 yaşında şirket sahibi bir adamdım ama ben her şeyi bırakıp oyunculuğa başlamaya karar verdim.

* ‘Yahşi Cazibe’ ekibine nasıl katıldınız?
Bir arkadaşım önermiş. Deneme çekimi yapmaya gittiğimde Hakan’ın (Yılmaz) yanına yakıştığımı düşündüler. Prova yaptık, ama o zaman Barış, yırtık bir tiplemeydi pepe değildi. Sonra ilk okuma provasında Gani Müjde, bu karakteri hep pepe düşündüğünü söyledi. “Deneyelim” dedik ve ilk denemede çok beğenildi. Öyle de devam ettik.

* Pepe rolüne nasıl çalıştınız?
‘Haneler’ dizisinde tipten tipe giriyordum ve bu benim için çok büyük bir şans oldu. O sayede ‘Pepe Barış’ ortaya çıktı.

* ‘Yahşi Cazibe’ yaz dizisi olarak başladı değil mi?
Evet ama sonra çok sevildi ve devam etti. Bence bu sezonu bitirir, önümüzdeki sezon da devam eder gibi görünüyor.

* ‘Avrupa Yakası’, ‘Bir Demet Tiyatro’, ‘Geniş Aile’ dizileriyle benzerlikler var deniyor ‘Yahşi Cazibe’ için. Ne düşünüyorsunuz?
Diziye yeni giren karakterin üniversiteli oluşu Burhan Bey’le çakışıyor olabilir. Ama bunun dışında tüm konsept olarak başka bir projeye benziyor olması imkansız. Sonuçta Gani Müjde gibi bir usta yazıyor.

* Dizide doğaçlama yapıyor musunuz?
Yapıyoruz tabii ama omurgayı bozmadan. Tüm ekip olarak birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz. Bu yüzden paslaşmalar da oluyor. Normalde oyuncular egosu yüksek bir kitle, ama biz ekipçe egolarımızı evde bırakıp öyle geliyoruz sete. Yönetmenimiz de çok pozitif ve bize fırsat veriyor. Aklımıza bir şey geldiğinde yapmamıza izin veriyor. Yani biz aramızda çok eğleniyoruz, seyirci de bunu alıyor.

* Dizide Barış Galatasaraylı olduğu halde Fenerbahçeli patronuna sürekli methiyeler düzüyor. Gerçek yaşamda mümkün bir şey mi?
Barış o kadar tutarsız ve bencil ki kendi çıkarı için her şeyi yapar.

* Siz hangi takımı tutuyorsunuz?
Ben de Galatasaraylıyım. Ama fanatik olduğum söylenemez. Kazanınca beş dakika sevinir, yenilince beş dakika üzülürüm. Sonra normal hayatıma geri dönerim.

* Yeni projeleriniz var mı?
Hakan Yılmaz’la beraber birkaç hafta içinde yeni bir yarışma programına başlayacağız.

* Alışverişi sever misiniz?
Alışveriş yapma durumum yoktur. Bir mağazanın önünden geçerken bir şeyi çok beğenir ve alırım. Deneye deneye kendime uygun bir şey bulmaya çalışmam.

* Ne tarz giyinirsiniz?
Spor ve salkım saçak giyinmekten hoşlanırım. Öyle iyi aile çocuğu gibi giyinmeyi sevmem. Yani ailem iyidir ama ben biraz yırtığımdır.

* Sizi kurtaran kombinleriniz var mıdır?
Açılış, promiyer, davet falan gibi yerlerde kurtarıcı takım elbiselerim vardır tabii ki ama normalde jean, tişört, gömlek benim için yeterlidir.

* Modayı takip eder misiniz?
Fazla takip etmem, kendi modamı kendim yaratırım.

* Size yakışmayan tarz nedir?
İşadamı tadında olan kumaş pantolonlar altına loafer ayakkabı ve üstüne gömlekten pek haz etmem.

* Aksesuar kullanır mısınız?
Kolye, bileklik, küpe gibi aksesuarları çok severim ve kullanırım. Özellikle şu an boynumda olan enerji kolyesini kimseye sevdiremesem de ben çok seviyorum.

* Renk tercihiniz var mıdır?
Hayır ama renkli giyinmeyi çok severim. Tabii öyle çok fosforlu renkler de giyinmem.

* Düzenli misiniz?
Düzenli değilim hafif dağınıklığım vardır. Çıkarırım katlarım düzeltirim ama çıkardığım yere koyarım dolaba götürmem. Kendi içimde bir düzenim vardır yani. Tabii bu evdeki diğer insanlar için çıldırtıcı bir durum o ayrı.

“KADINLARI TAVLAMAK İÇiN ÇABA GÖSTERMEM”
Kadınları tavlamak için ekstra çaba göstermem. Çok hoşlandığım biri olursa direkt gider konuşurum. Mesela bir mekanda hoşuma giden birine bakarım o da bana bakarsa gider, konuşurum. Öyle önceden içki ısmarlayayım falan gibi oyunlara girmem. Ama önceden farklı şeyler de geldi başıma. Gidiyorsun yanına “Merhaba” diyorsun “Ne oldu” diyor. “Nasıl ne oldu?” Daha az önce bakışıyorduk. Kız arkasını dönüyor kalıyorsun öyle. Direkt gidip konuşmak en iyisi.

Milliyet

Sponsor Bağlantılar

Gökçe Özyol ile röportaj” için 2 yorum

 • 28 Mayıs 2011 tarihinde, saat 12:34
  Permalink

  biraz sivri ama çok güzel akıllıca biri sıcak. gökçeye bayılıyorum:)

  Yanıtla
 • 23 Ocak 2012 tarihinde, saat 17:29
  Permalink

  ahhhhhh amip barisssssssss magdurummmmmm magdurumdamagdurum!
  ah paris annem
  babisko kridi kartini bana veririmisin ACABA!!!!!!!
  SIMGE+CAZIBE+GOBEKLI KEMAL+AMIP BARIS=ARKADASLAR
  GOBEGI BUYUMUS OKULA YAZDIR KAFANIN USTUNDE KILAR PEK AZDI YASI 50-YI BULMUS PERFORHANZ AZDIR HA GOBEKLI KEL KEMAL HALAYI BIRAK@

  YAZAN:HANDE

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir