Gençleştiren Buğday Çimi Suyu Tarifi Dr. Ender Saraç

"Gençleştiren Buğday Çimi Suyu"

Gençleştiren Buğday Çimi Suyu, doktorum Gençleştiren Buğday Çimi Suyu tarifi, ender saraç Gençleştiren Buğday Çimi Suyu,Buğday Çimi Suyu tarifi,10 eylül doktorum buğday çimi

10 Eylül 2012 tarihli Doktorum proğramının 4. sezonunun ilk konuğu Dr. Ender Saraç oldu. Dr. Ender Saraç programda Gençleştiren Buğday Çimi Suyu Tarifini ve buğday çiminin nasıl yetiştirilebileceğine dair bilgiler verdi.
İşte Gençleştiren Buğday Çimi Suyu Tarifi

Malzemeler

1 tutam buğday çimi
1 parça zencefil
Limon suyu isteğe bağlı
Elma isteğe bağlı
Hazırlanışı: buğday çimini ve zencefili bilendırdan geçirin (varsa katı meyve sıkacağı kullanırsanız daha iyi olur) 2- 3 kaşık olarak elde ettiğiniz suyun içine mercimek tanesi kadar arı poleni ilave edin tadı kötü gelirse limon suyu ve elma suyu ilave edebilirsiniz.

Her sabah aç karnına 1 kahve fincanından az tüketin.

Buğday çiminin faydaları

Buğday çiminin yapraklarının yeşil olmasının sebebi içindeki ‘klorofil’ maddesidir. Bu madde bitkilerin yeşil olmasını sağlar. Buğday çiminde %70 oranında bulunur.
Klorofil Kanı Temizler!
Klorofil güneşten aldığı enerjiyi kullanarak bitkilere hayat verir. Klorofil ağızdan alındığı zaman, kırmızı kan hücrelerine hemen karışır ve kanımızı temizler. Klorofil dokuların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Hücre yenileyici özelliği bulunur. Bu nedenle kanserli hastaların tedavisinde de kullanılmaktadır.
Buğday Çimi Cilt Sağlığı Açısından Faydalı!
Buğday çimi suyu egzema ve sedef hastalıklarına karşı faydalıdır. Ayrıca yara, yanık, kaşıntı ve böcek sokmalarında da kullanılır. Az miktarda kullanıldığında diş çürümelerine ve diş eti hastalıklarına iyi geldiği ispatlanmıştır. Gargara yapıldığı zaman boğaz enfeksiyonlarını geçirir.
Rahat Uyumak İçin!
Başucunuzda buğday çimi ekilmiş bir saksı olursa, gece boyunca odanızın havasını değiştirir ve bol oksijenli bir odada uyumuş olursunuz.

Sponsor Bağlantılar

Gençleştiren Buğday Çimi Suyu Tarifi Dr. Ender Saraç” için bir yorum

 • 01 Mayıs 2013 tarihinde, saat 20:50
  Permalink

  Merhabalar,

  Eşim 4 aydır buğday çimi suyu kullanıyor.
  Saçlarında açıklık vardı. Belirgin şekilde buradan saç çıktı ve hemen hemen kapandı.
  Ben farketmedim ama bazıları beyazların kapandığını da söylüyor. Aslında saçları koyulaştırmak imkansıza yakın bir şey. Eşim ek olarak sarımsak hapı ve çiğ kabak çekirdeği de alıyor.

  Ayrıca eskiye göre hayata daha pozitif bakıyor. Kilo vermesine de faydası oldu.

  Sindirim sistemine de faydası oldu. Her sabah ishal olurdu. Şimdi pek olmuyor.

  Bunların dışında internette arama yaparsanız onlarca faydasını okuyabilirsiniz.

  Yalnız buğday ekmek, yetiştirmek, biçip yıkamak, sulamak vs çok zaman alıcı işler.

  Tek kullanımlık likör bardağı dolusu buğday çimi suyu piyasada 4 TL. Ama eşim bir okulda organik buğdaydan, organik toprakta üretilen
  buğday çimi suyunu dondurulmuş olarak 2.5 TL’den alıyor.
  Engelli öğrenciler yararına üretilen bu buğday çimi suyunu Adana’da almak isterseniz buz torbası içinde dondurulmuş 24 kullanımlık 60 TL.
  Yani 24 gün boyunca günde 1 adet eriterek kullanabiliyorsunuz. Tabii 5 kullanımlık, 10 kullanımlık da alabilirsiniz.

  Tadı hoş değil ama biraz limon sıkarak, biraz bal karıştırarak, 3-4 katı kadar da meyve suyu karıştırarak rahatlıkla içebilirsiniz.
  Biz taze zencefil suyu, keçiboynuzu nektarı, siyah üzüm pekmezi de ekliyoruz. Arı sütü karıştırarak faydasını katlayabilirsiniz.
  Sınavlardan önce çocuklarımıza da içiriyoruz.
  Ben de ağır bir işte çalıştığım için, güç ve enerji vermesi için içmeye yeni başladım. Faydasını şimdilik hissedilir biçimde görmedim ama faydasını hissetmesem de
  sağlığıma faydalı olduğuna inanıyorum.,.
  Bahsettiğim yerden buğday çimi suyu almak için irtibat:

  maviufuklar23@gmail.com

  Selamlar…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir