French manikür yapmanın püf noktaları!

1980’lerde ABD’de başlayan French Manikür modası kadınların manikürde birinci tercihi oldu.Her kıyafete yakışan, ister rahat ister resmi bir ortam olsun uyum sağlayan seçim:  French manikür. İşte  French manikür yapmanın püf noktaları!

French manikür yapmadan önce nemlendirilmiş elde alkol yardımı ile tırnakların üzeri temizlenir.

French manikürün küt Tırnak yapısıyla uygulanması daha basittir. Küt olarak törpülenmiş tırnağa öncelikle koruyucu oje sürülür. Koruyucu sürüldükten sonra koyu renk mat beyaz oje ya da mat uçuk pembe bir renk tek fırça darbesiyle tırnağın ucuna sürülür. Taşan oje kenarlarından hemen temizlenmelidir. Çünkü kuruduktan sonra aseton kullanmak gerekir ve bu french yapılan tırnak ucunun da bozulmasına neden olabilir.

Tırnak uçları bittikten sonra tırnak rengine yakın daha uçuk beyaz veya pembe bir oje tırnağın üzerine sürülür. Sonrasında tırnakların kuruması için beklemeye bırakılır.

Manikürün elde kalıcı olması ve uzun sürr dayanması için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Darbelerden sakınmak, deterjan kullanırken eldiven kullanmak çok önemlidir. Ayrıca soğuk havalarda eller kolaylıkla çatlayacağı için mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Çünkü kuruyan eller sonucunda tırnak kenarları da kurur ve tırnaktaki ojeler kırılıp dağılabilir.

Sponsor Bağlantılar

French manikür yapmanın püf noktaları!” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir