Etkileyici göz makyajı nasıl yapılır?

Gözler kalbin aynasıdır Atasözü ile yola çıkarak etkileyici göz makyajının nasıl yapılldığına dair ipuclarını yazıda bulabilirsiniz…

Şık bir görünüm elde etmek için açık, orta ve koyu tonları dengeli bir şekilde birlikte kullanmanız gerekmektedir. Koyu tonu kirpiğin hemen üzerine, orta tonu göz kapağı kıvrımına ve açık tonu kaşınızın hemen altına uygulayın. Tonların birleştiği yerlerde fırça yardımıyla karışmış bir hava yaratın. Kesin çizgilerden kaçının ve doğal bir tonlama etkisi verin.

Gözlerinizin meydana çıkması için göz pınarlarının olduğu bölgeye ufak miktarda açık renk far uygulayın. Bu sayede hem gözleriniz daha canlı görünecek hem de dikkat parlayacaktır.

Buğulu gözler yaratmak istiyorsanız alt ve üst kirpiklerinizin dibine ince bir hat halinde koyu renk fark uygulayın. Ardından bir fırça yardımıyla fazla abartmadan dağıtın.

Rimeli sürerken farınızı bozmamaya özen gösterin. Kirpiklerinizi tarak yardımıyla tarafıktan sonra düzgün bir şekilde rimeli sürerseniz birbirine yapışmasını engellemiş olursunuz.Milliyet

Sponsor Bağlantılar

Etkileyici göz makyajı nasıl yapılır?” için 3 yorum

 • 19 Mayıs 2012 tarihinde, saat 10:13
  Permalink

  ya saçlarımı sıyaha boyadım. kaşlarım zaten sıyah. buğday tenliyim. nasıl bı göz makyajı yapsam derdındeyım.zaten resimciyim makyajıda ıyı yaparım.ama sac rengımi sevemedım.alışıcam daha bılıyorum ama.sinir oldum ıste .makyaj onerısı arıyorum hangı tonlar kullanmalıyım?

  Yanıtla
  • 21 Mayıs 2012 tarihinde, saat 06:18
   Permalink

   buğday tenliyim diyorsunuz istediğiniz makyaj rengini uygulayabilirsiniz. bakışlarınızın biraz daha yumuşak ve sade bir makyaj istiyorsanız gri göz kalemi kullanmanızı öneririm.

   Yanıtla
 • 11 Aralık 2012 tarihinde, saat 21:48
  Permalink

  slm.. benim sacim cikolata rengi ve icinde acik balyajlar var ve ben bugday tenliyim, nasil bir gøz makyaci yapmam lazim ? gøzlerimde kahverengi ?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir