EROL GEDİK BİYOGRAFİSİ EROL GEDİK RESİMLERİ

 

Erol Gedik, 24 Eylül 1980, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Tenis Antrenörlük Bölümünden mezun. Üniversite yıllarında aralarında kite board, snow board, wake board ve dövüş sporları gibi extreme sporlarla yakından ilgilenen Erol Gedik Ünlü fotoğrafçı Tamer Yılmaz’ın dikkatini çekti ve Gaye Sökmen’le tanışmasını sağladı. Kısa süre sonra macera tutkusu onu dünyanın farklı ülkelerini gezmek için avrupa turuna çıkardı.
Mayıs  2009’da askerliğini tamamlayan Gedik, tekrar bağlı olduğu Gaye Sökmen Ajansına döndü, oyunculuk sevgisini profesyonelliğe çevirmek için Altan ve Vahide Gördüm den oyunculuk dersleri aldı.
Bu süreçte, bir çok reklam projesinde reklam yüzü olarak yer aldı. Bunlardan en önemlileri İpana, Clear, Vakıfbank, THY ve şimdi TV lerde sıkça izlediğimiz Gillette Mach 3 ün Türkiye yüzü oldu.
Bu başarısını kısa sürede bir sinema filmi ve birkaç dizi filmine taşıdı.
Ünlü yönetmen Biray Dalkıranın dikkatini çekti ve onun yönettiği ilk 3D çekilen korku filmi ‘Cehennem’ de Berk karakterini canlandırdı.  Daha sonra Biray Dalkıran’nın yönettiği ‘Kanıt’ adlı dizinin
3. Bölümünde Murat karakterini canlandırdı. Bu bölüm yayınlanan bölümler arasında izlenme oranı en yüksek olan bölüm oldu. Bir diğer çok izlenen dizi olan ‘Adanalı’ dizinin 73.bölümünde Tunç rolünde oynadı. Erol Gedik şu sıralar Küçük Sırlar dizisinde Kayhan rolünü canlandıracak.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir