Elektriklenen Saçlar İçin Öneriler

"Elektriklenen Saç"Saçların elektriklenmesi nasıl önlenebilir? Bir çok kadının sorunudur saç elektiriklenmesi kabarması özellikle yaş ilerledikçede saçın yapısıda değişir bunun gibi bir çok şey, Saçların kabarmasına neden olan pek çok durum söz konusudur. Bu durumları tespit etmeden doğru uygulamayı seçemezsiniz. Bu sebepler arasında ise aşırı ve yanlış şekillendirme, kurutma hataları ve güneş sayılabilir.

Kurutmadan çıkmayın!

Eğer saçlarınız kıvırcıksa kabarmasının temel sebebi muhtemelen nemdir. Yapmanız gereken ise oldukça basittir. Asla evi saçlarınız tamamen kurumadan terk etmeyin. Saç Kurutma makinesiyle birkaç dakika dahi olsa nemini alın.

Saçların kabarmasını önleyen ürünler de bulunmaktadır. Ancak önemli bir nokta saçlarınızı gün aşırı yıkamaktır. Kabarmayı önleyen ürünlerin ise saç şekillendiriciler ile harekete geçen cinste olmasına da özen gösterin. Nem, en büyük düşmanınız olduğu için saçlarınızı kurutmak zorunda kaldığınızda, daha fazla kabarmasına ve elektriklenmesine neden olabilecek ürünlerden kaçının.

Sponsor Bağlantılar

Elektriklenen Saçlar İçin Öneriler” için 2 yorum

  • 29 Temmuz 2012 tarihinde, saat 09:01
    Permalink

    teşekkürler saç nasıl düzleştirilmiş gibi düz olur cevap bekliyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir