EBRU ŞALLI’DAN HAMİLE BAYANLARA PİLATES EGZERSİZLERİ

Özellikle ikinci doğumundan sonra bayanların takip ettiği bir ekol oldu Ebru Şallı.Ebru Şallı nasıl hareket eder yaptığı pilates hamileyken yaptığı haraketler.İşte Ebru Şallı’dan hamile bayanlara hamilelikte yapabilecekleri pilates hareket ve egzersizleri.

İşte yaptığı egzersizler ;
1- Nefes Fotoğraftaki gibi oturun. Bu pozisyondayken sırtınız dümdüz olmalı.
Nefesi burnunuzdan alıp, ağzınızdan verin. Nefes alarak harekete başlayın. Nefes verirken, omuzlarınızı yavaş yavaş dizlerinize doğru yaklaştırın. Dizinize yakınken, pozisyonda sabit kalın. 4-5 kez nefes alıp verin. Daha sonra omurlarınızı tek tek yukarıya kaldırarak başlangıç noktasına geri dönün.

2- Bacaklar Bu hareketi bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmak için yapmalısınız. Matın üzerine yan yatın. Bacağınızı açabildiğiniz pozisyona kadar yukarıya kaldırın ve gergin olmasına özen gösterin. Önden arkaya doğru daireler çizin. Ayağınız tur bitimlerinde yere değmemeli. Hem sağ hem sol bacakla hareketi 12 kez tekrarlayın.

3- Kalça Başlangıç için ellerinizin üzerinde kedi pozisyonu alın. Sağa sola savrulmadan, kontrollü şekilde nefes alın. Parmak uçlarınızın gergin olması gerekiyor. Sağ bacağınızı, nefes verirken, kırık pozisyonda yukarıya doğru kaldırın. Kalçayı fazla dışarıya çıkarmamaya çalışın. Yüzünüz her zaman karşıya
bakmalı. Hareketi her iki bacakla 12 defa tekrarlayın.

 

4- Kedi strech’i Harekete yine kedi pozisyonu alarak başlayın. Nefes alırken kalçayı içeriye doğru çekin. Nefes verirken omurları yukarıya doğru kaldırın. Tek tek açıldıklarını hissedin. Boyun ve baş, omurgayı takip etmeli. Bu egzersiz, omurganın esnekliğini sağlıyor.

5- Deniz kabuğu strech’i Dizlerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz olmalı. Ellerinizi ileriye doğru uzatarak, mata mümkün olduğu kadar yaklaşın. Nefes alın ve nefes verirken çok yavaş hareket ederek başlangıç noktanıza geri dönün

Sponsor Bağlantılar

EBRU ŞALLI’DAN HAMİLE BAYANLARA PİLATES EGZERSİZLERİ” için 6 yorum

 • 05 Mayıs 2011 tarihinde, saat 07:46
  Permalink

  sizi izliyorum beğenerek sizinle hareket yaptım ama şimdi hamileyim keşkesizinle ğörüşebilsemde hamilelik hakkında vehareketleri hakkında sorular sora bilsem seniseviyorumbaşarılarını dilerim

  Yanıtla
 • 08 Temmuz 2012 tarihinde, saat 23:43
  Permalink

  Mrhb ben suan 6 ayligim bu egserzisleri yapmamda bir sakinca varmidir tesekkur ederim

  Yanıtla
  • 09 Temmuz 2012 tarihinde, saat 06:31
   Permalink

   Hamile kalmadan önce plates yapmadıysanız vucut alışkın olmadığı için zararlı olduğu söyleniyor. Siz yinede doktorunuza veya bir plates hocasına danışın.

   Yanıtla
 • 17 Ekim 2012 tarihinde, saat 12:39
  Permalink

  ben şu an 3.5 aylık hamileyim birsene önce kendim evde plates yapıyodum şimdide yapsam sakın cası olurmu sizce

  Yanıtla
  • 19 Ekim 2012 tarihinde, saat 18:35
   Permalink

   Doktorunuza danışmalısınız Ebru hanım bebeğin gelişimine göre sizi bilgilendirecektir…

   Yanıtla
 • 11 Nisan 2013 tarihinde, saat 08:25
  Permalink

  su an 6aylık hamileyim bu hareketleri ara ara yapıyorum bı sakıncası var mı

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir