Ebegümeci cilt kızarıklığına ve kaşıntıya iyi geliyor

"Ebegümeci cilt kızarıklığa ve kaşıntıya iyi geliyor"Cildiniz kızarıyor, geriliyor ve kaşınıyorsa ebegümeci’nin taç yapraklarından yapacağınız bir kompres çok faydalı olacaktır. Bu pembe çiçekler, içerdikleri doğal maddeler sayesinde teskin edici özelliğe sahiptirler ve oluşan kızarıklıkları kolaylıkla yok ederler. Aynı zamanda cilde nem kazandırırlar. Sizinde cildinizde kızarıklık, gerilme ve kaşıntı varsa aşağıdaki kürü deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

* 4 yemek kaşığı kuru ebegümeci taçyaprağını (aktardan alabilirsiniz)

* yarım litre kaynar su

Hazırlanışı ve uygulanışı: 4 yemek kaşığı kuru ebegümeci taçyaprağını yarım litre kaynar su ile 15 dakika demleyin. Bu çayı süzün ve soğumasını bekleyin. Temiz bir tülbendi çaya batırın, hafifçe sıkın ve temiz yüzünüzün üstünü örtün. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

Ayrıca Ebegümecinin Faydaları: Mide ve Bağırsakların düzenli çalışmasına kabızlığı gidermede yardımcı olur. Cildi yumuşatır ve nemlendirir, kazayağı kırışıklıklarına ve göz şişliklerine fayda sağlar. Nefes darlığında, Mide ağrısına, mide bulantısına karşı etkilidir. öksürüğü keser. Ateş düşürücüdür. Nezle ve bronşite iyi gelir. Kendi kendine yetişen bu bitkinin daha bir sürü faydası vardır.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir