Dianatal adlı jel ile ağrısız ve dikişsiz normal doğum

Dianatal adlı jel ile ağrısız ve dikişsiz normal doğum ,Demirel, ” Jel doğum sancısını, korkusunu ve sezaryeni tarihe gömecek” dedi…

İsviçre’de geliştirilen Dianatal adlı jel, kadınların korkulu rüyası doğum sancısına çözüm oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Çiğdem Demirel, anne adayı Şadiye Ukıtürk’e özel bir jelle ağrısız ve dikişsiz normal doğum yaptırdı. Ameliyat izi olmayan ve bir günde normal hayatına dönen Ukıtürk, bir kız bebek dünyaya getirdi.

Dünyanın en güzel duygusu

Marmaris’de yaşayan Şadiye Ukıtürk “Anne olmak dünyanın en güzel duygusu. Açıkçası doğumdan, özellikle dikişli olmasından, kesilip biçilmekten ve canımın acımasından korkuyordum. Ama Dr. Çiğdem Hanım’ın kullandığı jel sayesinde inanılmaz kolay doğum yaptım. O anı bir daha yaşamak isterdim. Dünyanın en güzel duygusuydu” dedi.

Hiçbir yan etkisi yok

Hastaların normal doğum yapmaktan korkup, sezaryene ciddi eğilimli olduğunu vurgulayan Demirel, “Özellikle Batı bölgelerinde hastaları normal doğum yapmaya çok zorlanıyorduk. Ege Bölgesinde ilk defa jeli Şadiye Hanım’da denedik. Doğum gerçekten çok kolay oldu. Dikiş ihtiyacımız olmadı. Hekim arkadaşımlarıma tavsiye ediyorum” dedi.

Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “İsviçre’de icat edilen bu jel normal doğumu kolaylaştırıp ağrıyı önlüyor. Dikişe ihtiyaç kalmıyor. Sağlık Bakanlığından onaylı. Tüm eczanelerde var. Hiçbir yan etkisi yok. Jelin içinde glikoz, selüloz, karbomer ve su bulunuyor. Doğum anında jel sürtünmeyi ortadan kaldırıyor ve doğumu kolaylaştırıyor.”

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir