Ayşegül Yıldız kimdir? Ayşegül Yıldız Biyografisi

 

İbrahim Tatlıses 27 Eylül 2011 Tarihinde 10 yılı aşkın süredir hayatında bulunan Ayşegül Yıldız ile evlenerek herkesi şaşırttı ve gözler Ayşegül Yıldız’a döndü. Ayşegül Yıldız biyografisi, Ayşegül Yıldız kimdir, Ayşegül Yıldız ev hanımı bir anne ve artık hayatta olmayan astsubay emeklisi bir babanın üç çocuğundan biri 1981 Bursa doğumlu. Eğitimi Lise.  Fırat dizisi, İmparator dizisi, yerel kanallarda sunuculuk, modellik yapmış 2002 Miss Turkey 4’üncüsü.

Ayşegül Yıldız’ın İbrahim Tatlıses ile tanışması ise şu sekilde: Ayşegül Yıldız Bodrum’da liseye giderken, İbo’nun Fırat dizisinin çekimlerini gördü ve sokakta izlemeye başladı. Bu sırada onu görüp beğenen Tatlıses, asistanını yollayarak dizide oynamasını teklif etti. Böylelikle Ayşegül de, Fırat dizisinin Bodrum’da çekilen beş bölümünde rol alarak oyunculuğa adım attı. Bodrum’da liseyi bitirince ailesiyle Bursa’ya döndü. Bursa’da yerel kanallarda sunuculuk yapıyordu. Diziden 7 ay sonra İbo’nun Bursa konserinde yanına gitti. İbo ona, “Sen neredesin, ne telefonun ne adresin var, arayıp sormadın” diye sitem etti. Çektiği İmparator dizisi için İstanbul’a davet etti. Ayşegül ailesinin izniyle İstanbul’a geldi.
Bundan sonra Tatlıses, Ayşegül Yıldız’ı koruması altına aldı ve destekledi. Klibin ardından kendi oynadığı bir halı reklamında da ona rol verdi. 101 kız arasından onu seçtiğini belirterek basın toplantısında “İşte benim fıstığım” diyerek tanıttı. Yıldız peş peşe tanıtımlara ve açılışlara giderek magazin basınında sık sık boy göstermeye başladı.
Ayşegül Yıldız, 2002 yılında İstanbul’da düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı. Finale kaldı ve burada dördüncü olduktan kısa süre sonra mankenliği bıraktı. Tatlıses’in desteğiyle İngilizce kursuna gitti. Tatlıses’e ait televizyon kanalında sunuculuk yaptı. İbrahim Tatlıses’in müzik şirketi İdobay’da çalıştı ve kısa süre sonra Tatlıses bünyesinde kurulan menajerlik ve organizasyon işi yapan Ses Ajans’ta yöneticilik yaptı. İbo’nun “Mavişim” adlı şarkıyı, Ayşegül Yıldız’dan ilham alarak yaptığını ve ona armağan ettiğini, Yıldız 2002 yılında Şamdan Dergisi’ne açıkladı.
Perihan Savaş ile Derya Tuna yüzünden, Derya Tuna’dan da Asena yüzünden ayrılan İbo, Asena’dan da Ayşegül Yıldız yüzünden ayrıldı. Derya Tuna’nın Asena’yı incitmek için Ayşegül Yıldız’la ilişkisini ortaya attığı, onu koruyup kolladığı iddia edildi. Asena’nın, Ayşegül Yıldız’ın oturduğu Seyrantepe Oyak Sitesi’ndeki evi basıp darp ettiği günlerce konuşuldu.

“ASLA PES ETMEYECEĞİM”
Hayatından bütün kadınlar tek tek giderken, Tatlıses’ten bir tek Ayşegül Yıldız vazgeçmedi. Yakınlarına “Asla pes etmeyeceğim, çünkü bir gün evleneceğiz, hepiniz göreceksiniz” diyen Yıldız haklı çıktı. Silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses yoğun bakımda yatarken, Derya Tuna ve Ayşegül Yıldız hastane içinde gerginlik yaşamıştı. Tuna, İbrahim Tatlıses’in yattığı yoğun bakım odasından Ayşegül Yıldız’ın çıktığını görünce çılgına dönmüştü.

“BAŞKASIYLA EVLENME”
13 Mart’ta silahlı saldırıya uğrayan Tatlıses ile Yıldız olaydan birkaç saat önce tartışmıştı. Çift arasındaki kırgınlık ünlü sanatçının “Aşkım bugün yarın ne olacağım belli değil. Senden tek bir şey istiyorum, ben ölürsem ne olur başka birisi ile evlenme. Seni çok seviyorum” mesajını göndermesiyle sona ermişti.

Sponsor Bağlantılar

Ayşegül Yıldız kimdir? Ayşegül Yıldız Biyografisi” için bir yorum

  • 01 Ekim 2011 tarihinde, saat 11:31
    Permalink

    kendisi 2002 yılında düzenlenen güzellik yarışmasına finale kaldı fkt derece alamadı..miss turkey 4.değildir..ben katıldıgı sene yarışmayı izlemişimdir…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir