Artiz mektebi yarışmacıları kimler?

Artiz mektebi yarışmacıları kimler?, İşte ekranların yeni yüzü olmak için yarışacak olan 20 finalistin isimleri. Ahmet Uğur Say, Ali Akdal, Alican Aytekin, Anıl Yülek, Aslı Şahan, Behtan Mehter Nasıroğulları, Bennur Duyucu,Burcu Biricik, Etit Çam, Kıvanç Baran Aslan, Kübra Balcan, Mahir Berkant Varol, Mehmet Günay Narlı,Nazlı Yanılmaz, Ozan Demir, Özgür Şeker, Şeyma Burcu Gül, Tülay Köneçoğlu, YAĞMUR ÇAĞLAN, Yiğit Yapıcı…

Türkiye’nin dört bir yanında yapılan elemeler sonunda seçilen 44 yarışmacı adayı, Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ndeki seçmelerde Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar’dan oluşan ‘Artiz Mektebi’ jürisi ile Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Kanal D yöneticileri, Artiz Mektebi eğitmenleri ve program yapımcılarından oluşan seçme heyetinin karşısına çıktı.

Finalde yarışacak 20 yarışmacıyı belirlemek, heyeti oldukça zorladı. Sonunda 10’u erkek, 10’u kadından oluşan finalistler belirlendi. Yarışmacılar, moderatörlüğünü Osmantan Erkır’ın yapacağı ‘Artiz Mektebi’nde usta hocalardan oyunculuk, şan ve dans dersleri alacaklar. Yarışma boyunca her hafta hazırlayacakları gösterileri de canlı yayında jürinin karşısına sergileyip Türkiye’nin yeni ekran yüzü olmak için yarışacaklar.

Yarışmacıların Biyografisi

AHMET UĞUR SAY

Doğum Yeri: Manisa

Doğum tarihi: 16.10.1986

Boy: 1.77 m.

Hakkında: Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun. Celal Bayar Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Manisa Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyuncu.
ALİ AKDAL

Doğum yeri: Konya

Doğum tarihi: 25.05.1991

Boy: 1.79 m.

Hakkında: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi. Tiyatroya lise yıllarında başladı. Muammer Karaca Tiyatrosu ve Boğaziçi Üniversitesi’nde birer yıl tiyatro eğitimi aldı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro eğitimine devam ediyor.
ALİCAN AYTEKİN

Doğum yeri: Gaziantep

Doğum tarihi: 20.10.1990

Boy: 1.78 m.

Hakkında: İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencisi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ders aldı. İki senedir Latin danslarıyla uğraşıyor. 14 yöreyi kapsayan halk danslarına hakim ve dans ekibinin Roman solistliğini yapıyor.

ANIL YÜLEK

Doğum yeri: İzmir

Doğum tarihi: 27.05.1989

Boy: 1.78 m.

Hakkında: Kocaeli Gazanfer Bilge Meslek Yüksek Okulu Su Ürünleri Bölümü’nde öğrenci. Hiçbir eğitim almadan enstrüman çalmayı öğrendi. Gitar, perküsyon ve bateri çalıyor. Beş yıldır müzisyen olarak sahne alıyor. Geyik isimli tiyatro kulübü ile çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı.

ASLI ŞAHAN

Doğum yeri:Kahramanmaraş

Doğum tarihi: 30.09.1982

Boy: 1.65 m.

Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan eğitimi, ardından yine MSM’de Türk sanat müziği ve hafif batı müziği eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzikal bölümünde bir yıl eğitim aldı. Çeşitli mekanlarda solist olarak çalıştı. 3-5 yaş grubu çocuklara İngilizce dersi veriyor.

BEHTAN MEHTER NASIROĞULLARI

Doğum tarihi: 06.07.1988

Doğum yeri: Erzurum

Boy: 1.73 m.

Hakkında: Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun. Çeşitli oyunlarda rol aldı. Bir GSM firmasında müşteri temsilcisi.
BENNUR DUYUCU

Doğum yeri: İstanbul

Doğum tarihi: 15.09.1983

Boy: 1.70 m.

Hakkında: Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden burslu ve dereceli olarak mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi, Yeditepe Kültür Sanat Topluluğu drama, performans ve sahne sanatları eğitmenliğini sürdürüyor.
BURCU BİRİCİK

Doğum yeri: Antalya

Boy: 1.70 m.

Doğum tarihi: 04.05.1989

Hakkında: Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında Miss Mediterranean kraliçesi seçildi.
ELİT ÇAM

Doğum yeri: Malatya

Doğum tarihi: 08.08.1988

Boy: 1.76 m.

Hakkında: ODTÜ Sosyoloji mezunu. Birçok tiyatro oyununda rol aldı. Best Model of Turkey 2009’a katıldı. Miss Friendship International 2010 China’da Çin-Türkiye İyi Niyet Elçisi seçildi. 6 yıldır oyunculuk ve sunuculuk yapıyor.
KIVANÇ BARAN ASLAN

Doğum yeri: Ankara

Doğum tarihi: 01.07.1988

Boy: 1.89 m.

Hakkında: Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi. 10 yıldır amatör ve profesyonel tiyatrolarda rol alıyor.
KÜBRA BALCAN

Doğum yeri: İstanbul

Doğum tarihi: 27.03.1992

Boy: 1.68 m.

Hakkında: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümü öğrencisi. Okul konserleri ve yakın zaman şehir tiyatrolarında festival kapsamında sahne aldı.
MAHİR BERKANT VAROL

Doğum yeri: Ankara

Doğum tarihi: 06.07.1985

Boy: 1.85 m.

Hakkında: Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenci. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda üç oyunda yer aldı.
MEHMET GÜNAY NARLI

Doğum yeri: Muğla

Doğum tarihi: 22.08.1987

Boy: 1.83 m.

Hakkında: Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Bodrum Kalesi’nde Bodrum’un eski düğünlerini andıran bir tiyatro oyunuyla sahneye adım attı. Üniversitede salon danslarına yöneldi.
NAZLI YANILMAZ

Doğum yeri: İstanbul

Doğum: 29.08.1993

Boy: 1.77 m.

Hakkında: Zeytinburnu İhsan Mermeci Lisesi son sınıf öğrencisi. Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gördü.
OZAN DEMİR

Doğum yeri: İstanbul

Doğum tarihi: 06.01.1991

Boy: 1.70 m.

Hakkında: İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin tiyatro kulübünde oyunculuk dersleri aldı, çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Şan dersi, salon dansları ve kısa bir süre hiphop eğitimi aldı.
ÖZGÜR ŞEKER

Doğum yeri: Malatya

Doğum tarihi: 29.12.1987

Boy: 1.75

Hakkında: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Müzik eğitimini 11 yıldır kendi imkanlarıyla sürdürüyor. Adana’da yerel bir kanal olan Kanal A’da her hafta canlı yayın yapıyor.

ŞEYMA BURCU GÜL

Doğum yeri: Samsun

Doğum tarihi: 15.05.1989

Boy: 1.65 m.

Hakkında: Samsun Gazi Belediyesi Konservatuvarı’ndan mezun. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitimini sürdürüyor.

TÜLAY KÖNEÇOĞLU

Doğum yeri: İstanbul

Doğum tarihi: 29.10.1990

Boy: 1.55 m.

Hakkında: Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Laborant ve Veteriner Sağlık öğrencisi. Bora Seçkin, Göksel Arslan, R. Sinan Akbaşak ve Ercan Koçak gibi eğitmenlerden özel dersler ve şan, solfej, ritim, bağlama, gitar ve keman dersleri aldı. Bazı tiyatro oyunları ve reklam filmlerinde rol aldı.

YAĞMUR ÇAĞLAN

Doğum yeri: Ankara

Doğum tarihi: 06.03.1991

Boy: 1.65 m.

Hakkında: Kırıkkale Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nü terk ettikten sonra kantin işletmeciliğine başladı. Okul gösterileri, belediye konserleri etkinliklerinde yer aldı.

YİĞİT YAPICI

Doğum yeri: Muğla

Doğum tarihi: 30.07.1988

Boy: 1.78

Hakkında: Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü burslu olarak kazandı fakat 1. sınıfta maddi sebeplerden dolayı okulu terk etti. Eğitimine İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Şan ve hareket dersleri aldı.

 

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir