Aloe vera doğal anti-aging maskesi

Aloe vera doğal anti-aging maskesi

 

Yapılan araştırmalara göre ciltte oluşan yara ve yanıklarda da oldukça etkili olduğu kanıtlanmış. Ancak bu kadarla sınırlı değil etkileri. Aloe vera, anti-bakteriyel etkisiyle enfeksiyon tedavilerinde, kabızlık, hemoroid, mide ülseri gibi sindirim sistemi hastalıklarında hatta huzursuz bacak sendromuna karşı dahi kullanılıyor.

 

Aloe veranın cilt üzerindeki olumlu sonuçlarının yanı sıra yaşlanmayı önleyici bir etkisi olan bitkiyi uzmanlar her fırsatta evde saksının içinde kendiniz yetiştirip Aloe veralı kreminizi, maskenizi kendiniz yapın diye dile getiriyorlar.
İşte Kendiniz hazırlayabileceğiniz yaşlanma ve kırışıklıklar için anti-aging maske tarifi…

 

Malzemeler;

1 küçük Aloe vera yaprak jeli
2 kaşık bal
2 tatlı kaşığı badem yağı
5-6 damla gül yağı

 

Hazırlanışı ve uygulanışı; Cam bir kabın içine Aloe vera jeli 2 kaşık bal, 2 tatlı kaşığı badem yağı ve 5-6 damla kadar gül yağıyla karıştırın. Ellerinizle aşağıdan yukarı doğru masaj yapın. Ciltte oluşan yaşlanma ve kırışıklıklar üzerinde ne kadar etkili olduğunu kısa zamanda göreceksiniz.

 
doğal Aloe vera anti-aging maske, Aloe vera kırıçıklıklar için maske, evde Aloe vera maske tarifi, aloe vera cilt maskesi, aloe vera yüz maskesi

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir