Akdeniz ateşi için bitkisel kür

Genellikle Akdeniz coğrafyasında görülen kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz ateşi hastalığı adından da anlaşıldığı üzere yüksek ateş nöbetleri, ateş nöbetleri sırasında karın ağrısı, eklem ağrısı ve ya göğüs ağrısına sebep olur. Özellikle bizim coğrafyamızda sıklıkla görülen bu hastalık hastaların yaşam kalitesini düşürmesinin yanında bir çok sağlık sorununa sebep olur. Aktarlar derneği başkanı Ayhan Ercan, Akdeniz ateşi iki kür öneriyor biri “Akdeniz ateşi için bitki takviyesi” diğeri ise “Ateş düşürücü ve ağrı kesici doğal losyon” bu kürler özellikle ateş nöbetlerinde seyreltmeyi ve sıkıntılarınızı en alt düzeye indirmeyi amaçlıyor.

Akdeniz ateşi için bitki takviyesi

Malzemeler:
* Ekinezya 3 yemek kaşığı
* Papatya 2 yemek kaşığı
* Meyan kökü 1 yemek kaşığı
* Söğüt kabuğu 1 yemek kaşığı
* Zencefil 1 yemek kaşığı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri iyice ufalayıp karıştırın cam bir kavanozda muhafaza edin. Elde ettiğiniz çayı, yemeklerden yarım saat önce 1 fincan kaynayan su içerisine tepeleme 1 tatlı kaşığı bitki karışımını ekleyerek 8-10 dakika kadar demlenmesini bekleyip süzdükten sonra gün içinde 2-3 kez tüketebilirsiniz. Bitki çayınızı tatlandırmak için şeker yerine bal, pekmez ve kurutulmuş meyve kullanın.

Ateş düşürücü ve ağrı kesici doğal losyon

Malzemeler:
* Söğüt ağacı kabuğu 50 gr.
* Toz mentol
* Doğal elma sirkesi

Hazırlanışı: Söğüt ağacı ve Toz mentollü sirke şişesinin içine koyun. 1 ay boyunca evinizin en sıcak bölgesinde bekletin. Elde ettiğiniz bu doğal losyonu ateş nöbetleriniz sırasında kompres olarak uygulamanız halinde ateşin düşeceği gibi içeriğindeki söğüt ağacı kabukları sayesinde ağrılarınızda hafifleyecek.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir