Açlığı bastırmanın en etkili 5 yolu

"Açlığı bastırmanın en etkili 5 yolu"Biraz hayal gücüyle iştahınızı kolaylıkla kesip açlığınızı yok edebilirsiniz.

Cips ya da çikolataya olan tutkunuz azminizi mi kırıyor? Ispanaklı börek deyince akan sular mı duruyor? O halde fazladan kilo almanıza sebebp olan bu ani açlık ve yeme krizlerinden sonsuza kadar kurtulmanın yolunu öğrenebilirsiniz. Hayalinizdei forma kavuşmanın öğlenceli yöntemleride var. Tek yapmanız gereken, sizi yönetmeye çalışan, iştah denen bu şeytanın bacağını kırmak! Öncelikle onun dikkatini başka yöne çekmeli veya keyfini kaçırmalısınız. Yaratıcı olun, işte size açlığa karşı alışılmadık ve çok eğlenceli yöntemler.

1- Yiyecekleri siyah – beyaz görün
Rengarenk tatlıları ve şekerleri görünce dayanamıyormusunuz? Doğaldır çünkü renkler insanı kışkırtan unsurların başında gelir. Ne yapmalı? En sevdiğiniz tatlıyı ya da tatlıcının vitrinini gözünüzün önünde bir de siyah – beyaz olarak getirin. O güzelim nefes kesen tatlılardan eser kalmayacak! Göreceksiniz, aniden açılan iştahınız birden bire kaçacak.

2- Kendinizi oyalayın
Can sıkıntısından ne yapacağınızı bilmez haldeyseniz, sakın buzdolabının kapağını açmayın! Onun yerine telefonun ahizesini kapın, arkadaşınızı arayın, sohbet edin. Hatta, arkadaşınızla birlikte bir şeyler yapın: Alışverişe çıkın, yürüyüş yapın, takı tasarımı gibi hobiler edinin, sinemaya gidin… Böylece, atıştırmak aklınızın köşesinden bile geçmeyecek.

3- Kolayına kaçmayın
Kendinize en iyi dostunuza davrandığınız gibi davranın. Peki en iyi dostunuz misafirliğe gelse, onu buzdolabının başında tutar, bir dilim soğuk pizza mı ikram ederdiniz? Yemek yiyecekseniz, doğru düzgün bir sofra kurun. Güzel yemek takımınızı çıkarın, bir mum yakın. Amacına yönelik keyif, ağza bir avuç cips atmaktan daha iyidir.

Sponsor Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir